wtorek, 5 lipca 2016

English Lovers ReadAThon

Na dobry poczatek, musze Wam wyjasnic, czemu mnie nie ma, czemu sie spoznilam z ogloszeniem maratonu i dlaczego zjadlo mi polskie znaki. Jestem na Boleslawowo Business Week jako intern i niestety moj zaplanowany post na niedziele magicznie zniknal. Nie mialam dostepu do internetu i dopiero dzis pozyczylam laptopa i pisze. Kolejny post byl zaplanowany na jutro, lecz niestety z roznorakich wzgledow, przenosze go na niedziele w tym tygodniu. A teraz zapraszam Was na czesc dalsza, ktora w duzej mierze widzieliscie juz u Kitty.

Jak doskonale wiecie, angielski jest juz moim zyciem. Uczepil sie mnie jak rzep i nie chce odejsc, wiec i stad nasz pomysl, zeby stworzyc taki maraton. Spodziewajcie sie calej serii moich postow na ten temat, o tym jak zaczac itd. itp. Tym maratonem chcemy Was z Kitty przekonac, ze to wcale nie tak straszne jak wyglada.


W skrócie na czym będzie polegał English Lovers ReadAThon?

W okresie 4-10 sierpnia naszym zadaniem jest przeczytanie 3 książek w języku angielskim. Nie narzucamy formy (audiobook, ebook, tradycyjna książka), długości ani tematyki książek. Prosimy tylko o zgłoszenie do 4 sierpnia włącznie książek, które zamierzacie przeczytać (wrzucajcie linki pod postem moim lub Weroniki). Do tego dnia też możecie się zgłaszać (także u mnie lub Weroniki). Wystarczy proste Zgłaszam się :) Nie oczekujemy niczego więcej aż do dnia maratonu ^^ Choć miło by było oczywiście, gdybyście wspomnieli na swoich blogach/fanapage'ach, że bierzecie udział w takim maratonie :)

3 książki na 6 dni, 10 sierpnia to dzień podsumowań! :) Książka na dwa dni to przecież nie tak dużo, nie sądzicie? :)

Dlaczego powinieneś zacząć czytać po angielsku?


1. Praktyka czyni mistrza - czytając w języku angielskim, uczysz się szybciej! 
2. Z kontekstu uczysz się nowych słów i zwrotów - bo po co komu słownik? 
3. Utrwalasz słowa powtarzające się w powieści kilka czy nawet kilkanaście razy - skoro się powtarzają, są przydatne :)
4. Wychodzisz z comfort zone - wystarczy zacząć czytać, aby przełamać barierę :) 
5. Wyobrażasz sobie tę satysfakcję, kiedy przekręcasz ostatnią stronę książki w języku angielskim?! 
6. Im więcej czytasz po angielsku, tym szybciej ci to idzie 
7. Osiągasz płynność językową poprzez szybsze czytanie w języku angielskim, a co za tym idzie lepsze zrozumienie i utrwalanie mimowolnie słówek oraz zasad gramatyki 
8. Chcesz utrwalić wymowę lub nauczyć się słuchać w języku angielskim? Nic prostszego - audio-booki po angielsku to najlepsza opcja! 
9. Gramatyka i ortografia angielska przestaje być zagadką - widzisz je non stop użyte w praktyce i zapamiętujesz, dzięki czemu zaczynasz używać ich intuicyjnie 
10. Rozumiesz więcej - nie tylko czytając, ale i rozmawiając
11. Im więcej czytasz, tym łatwiej ci później pisać w tym języku :) 
12. TO WCALE NIE TAKIE TRUDNE! (ale o tym więcej jeszcze przed maratonem!)

Takze Misiaczki, wyczekujcie kolejnych postow!
See ya

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za uwagę. Zostaw po sobie ślad, będzie mi jeszcze milej widząc, że tu byłeś/aś. :)